  • 1206AS-039J-01
1206AS-039J-01
advertisement
Manufacturer No:
1206AS-039J-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-1206AS-039J-01
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1206AS-039J-01
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    39 nH
  • Max DC Current
    1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    120mOhm