  • 12067C822KAT2A
12067C822KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12067C822KAT2A
HK JDW NO:
66-12067C822KAT2A
Description:
8200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12067C822KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.060 1.52mm
  • Thickness
    1.524mm