  • 12067C122MAT2A
12067C122MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12067C122MAT2A
HK JDW NO:
66-12067C122MAT2A
Datasheet:
12067C122MAT2A
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 20% 1206
Step5Bar-code shipping tag
12067C122MAT2A
    12 Weeks
  • Mount
    1206
  • Published
  • Tolerance
    20%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm