  • 12067A331GAT2A
12067A331GAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12067A331GAT2A
HK JDW NO:
66-12067A331GAT2A
Datasheet:
12067A331GAT2A
Description:
330pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
12067A331GAT2A
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm