  • 12065E184MAT4A
12065E184MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
12065E184MAT4A
HK JDW NO:
66-12065E184MAT4A
Package:
1206
Datasheet:
12065E184MAT4A
Description:
180nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
12065E184MAT4A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    180nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Length
    3.2mm