  • 12065D475KAT4A
12065D475KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
12065D475KAT4A
HK JDW NO:
66-12065D475KAT4A
Package:
1206
Datasheet:
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
12065D475KAT4A
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 13 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Polarity
    NON-POLARIZED
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    2.29mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm