  • 12065A620FAT2A
12065A620FAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12065A620FAT2A
HK JDW NO:
66-12065A620FAT2A
Datasheet:
12065A620FAT2A
Description:
62pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12065A620FAT2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm