  • 12063C474KA72A
12063C474KA72A
advertisement
Manufacturer No:
12063C474KA72A
HK JDW NO:
66-12063C474KA72A
Package:
Datasheet:
12063C474KA72A
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
12063C474KA72A
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm