  • 12063A331FAT2A
12063A331FAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12063A331FAT2A
HK JDW NO:
66-12063A331FAT2A
Package:
Datasheet:
12063A331FAT2A
Description:
330pF 25V Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
12063A331FAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    500μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm