  • 12062C681KAT2A
12062C681KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12062C681KAT2A
HK JDW NO:
66-12062C681KAT2A
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
680pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12062C681KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm