  • 12062C103JAT4A
12062C103JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
12062C103JAT4A
HK JDW NO:
66-12062C103JAT4A
Description:
10nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
12062C103JAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    940μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm