  • 12062A220F4T2A
12062A220F4T2A
advertisement
Manufacturer No:
12062A220F4T2A
HK JDW NO:
66-12062A220F4T2A
Package:
1206
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
12062A220F4T2A
  • Package / Case
    1206
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    0.94mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm