  • 12061D105KAT2A
12061D105KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12061D105KAT2A
HK JDW NO:
66-12061D105KAT2A
Description:
1μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
12061D105KAT2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Custom Capabilities
    Contact Factory For Non-Specified Cap
  • Height
    1.78mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm