  • 12061C104K4Z1A
12061C104K4Z1A
advertisement
Manufacturer No:
12061C104K4Z1A
HK JDW NO:
66-12061C104K4Z1A
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
12061C104K4Z1A
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm