  • 12061A221JAT2A\4K
12061A221JAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
12061A221JAT2A\4K
HK JDW NO:
66-12061A221JAT2A\4K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 1206
Step5Bar-code shipping tag
12061A221JAT2A\4K
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Voltage
    100V
  • Height
    940μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm