  • 1200LP41C0500E
1200LP41C0500E
advertisement
Manufacturer No:
1200LP41C0500E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-1200LP41C0500E
Package:
1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
1200LP41C0500E
Description:
Signal Conditioning 950-1450 MHz Low Pass Filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1200LP41C0500E
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    1.2GHz Center
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    500MHz
  • Filter Type
    Low Pass
  • Insertion Loss
    2dB
  • Insertion Loss (dB)
    2 dB
  • Ripple
    0.25dB
  • Height (Max)
    0.063 1.60mm