  • 12-6-GM641
12-6-GM641
advertisement
Manufacturer No:
12-6-GM641
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-12-6-GM641
Package:
Datasheet:
12-6-GM641
Description:
3M GM641 GRIPPING MATERIAL 12" X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
12-6-GM641
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Series
    GM641
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Usage
    Gripping
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Storage/Refrigeration Temperature
    60°F~80°F 16°C~27°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyester
  • Tape Type
    Gripping Material
  • Temperature Range
    -40°F~140°F -40°C~60°C
  • Length
    12.00 304.80mm 1'
  • Width
    6.00 152.40mm
  • Thickness
    0.0380 38.0mils 0.965mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250