  • 11P-393J-50
11P-393J-50
advertisement
Manufacturer No:
11P-393J-50
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-11P-393J-50
Quantity:
In Stock : 13207
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
11P-393J-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    39 mH
  • Test Frequency
    79kHz
  • Max DC Current
    60mA
  • Frequency - Self Resonant
    190kHz
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    62Ohm
  • Length
    16mm