  • 11938SB-B0N-JP-00
11938SB-B0N-JP-00
advertisement
Manufacturer No:
11938SB-B0N-JP-00
HK JDW NO:
567-11938SB-B0N-JP-00
Package:
Datasheet:
11938SB-B0N-JP-00
Description:
FAN 200VAC 119X38MM WR
Step5Bar-code shipping tag
11938SB-B0N-JP-00
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    1.4lbs 635g
  • Operating Temperature
    14~149°F -10°C~65°C
  • Published
    2013
  • Series
    HS
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    15.50W
  • Voltage - Rated
    200VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • Max Power Dissipation
    15.5W
  • Current Rating
    150mA
  • RPM
    3100 RPM
  • Air Flow
    105.9 CFM (2.97m3/min)
  • Noise
    44.0 dB
  • Static Pressure
    0.401 in H2O (100.0 Pa)