  • 11938MA-24N-ET-D0
11938MA-24N-ET-D0
advertisement
Manufacturer No:
11938MA-24N-ET-D0
HK JDW NO:
567-11938MA-24N-ET-D0
Step5Bar-code shipping tag
11938MA-24N-ET-D0
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    11938MA
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
  • Power (Watts)
    17.8W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.740A
  • Ingress Protection
    IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    4200 RPM
  • Air Flow
    162.1 CFM (4.59m3/min)
  • Noise
    56.5 dB(A)
  • Voltage Range
    15V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.690 in H2O (171.8 Pa)