  • 1116W-R60-CW
1116W-R60-CW
advertisement
Manufacturer No:
1116W-R60-CW
HK JDW NO:
894-1116W-R60-CW
Package:
Datasheet:
1116W-R60-CW
Description:
PMI LED 18MM 60V WIRE RED MS
Step5Bar-code shipping tag
1116W-R60-CW
  • Color
    RED
  • Terminal Pitch
    7.8mm
  • Size
    18.5mm
  • Luminous Intensity
    2800.0 mcd
  • Forward Current-Max
    0.018A
  • Overall Height
    15.6mm