  • 1113T253
1113T253
advertisement
Manufacturer No:
1113T253
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-1113T253
Package:
Datasheet:
1113T253
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1113T253
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 1113T253 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Wirewound
  • Packaging
    Tube
  • Series
    1113
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    Round - 0.531Dia x 0.268 H 13.50mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    25kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W