  • 1111Y5002P10DUT
1111Y5002P10DUT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y5002P10DUT
HK JDW NO:
419-1111Y5002P10DUT
Datasheet:
1111Y5002P10DUT
Description:
FlexiCap™ 2.1pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y5002P10DUT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    2.1pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm