  • 1111Y2500441KQT
1111Y2500441KQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y2500441KQT
HK JDW NO:
419-1111Y2500441KQT
Datasheet:
1111Y2500441KQT
Description:
FlexiCap™ 440pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y2500441KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    440pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm