  • 1111Y150P300CQT
1111Y150P300CQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y150P300CQT
HK JDW NO:
419-1111Y150P300CQT
Datasheet:
1111Y150P300CQT
Description:
FlexiCap™ 0.3pF 150V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y150P300CQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    0.3pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm