  • 1111Y100P600DQT
1111Y100P600DQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y100P600DQT
HK JDW NO:
419-1111Y100P600DQT
Datasheet:
1111Y100P600DQT
Description:
FlexiCap™ 0.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y100P600DQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.6pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm