  • 1111J3003P00CQT
1111J3003P00CQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J3003P00CQT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1111J3003P00CQT
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
1111J3003P00CQT
Description:
3pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J3003P00CQT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    3pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF