  • 1111J2K01P20DQT
1111J2K01P20DQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J2K01P20DQT
HK JDW NO:
419-1111J2K01P20DQT
Datasheet:
1111J2K01P20DQT
Description:
1.2pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J2K01P20DQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    1.2pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm