  • 1111J1502P00HQT
1111J1502P00HQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J1502P00HQT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1111J1502P00HQT
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
1111J1502P00HQT
Description:
2pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J1502P00HQT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    2pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm