  • 1111J1501P80HQT
1111J1501P80HQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J1501P80HQT
HK JDW NO:
419-1111J1501P80HQT
Datasheet:
1111J1501P80HQT
Description:
1.8pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J1501P80HQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    1.8pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm