  • 110RCM150-24DMQF
110RCM150-24DMQF
advertisement
Manufacturer No:
110RCM150-24DMQF
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-110RCM150-24DMQF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
110RCM150-24DMQF
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    Melcher RCM (150W)
  • Size / Dimension
    6.48Lx3.78W x 1.42 H 164.6mmx96.0mmx36.1mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    4.2kV
  • Voltage - Input (Max)
    137.5V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    50.4V
  • Current - Output (Max)
    6.25A