  • 110RCM1000-24DMQF
110RCM1000-24DMQF
advertisement
Manufacturer No:
110RCM1000-24DMQF
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-110RCM1000-24DMQF
Quantity:
In Stock : 13952
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
110RCM1000-24DMQF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    Melcher RCM (1000W)
  • Size / Dimension
    8.23Lx5.55W x 1.81 H 209.0mmx141.0mmx46.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    1008W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cCSAus, CE, NEMKO
  • Efficiency
    96%
  • Voltage - Isolation
    4.2kV
  • Voltage - Input (Max)
    137.5V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    77V
  • Current - Output (Max)
    42A