  • 10SCM003003
10SCM003003
advertisement
Manufacturer No:
10SCM003003
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-10SCM003003
Package:
Datasheet:
Description:
SHOULDER WASHER 3.1MM ID 6.2MM O
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10SCM003003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Nylon
  • Series
    MicroPlastics, SC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Diameter - Outside
    0.244 (6.20mm)
  • Diameter - Inside
    0.122 (3.10mm)
  • Length - Below Head
    0.118 3.00mm
  • Thickness - Overall
    0.039 1.00mm
  • Diameter - Shoulder
    0.157 (4.00mm)