  • 10AX115R4F40I3SG
10AX115R4F40I3SG
advertisement
Manufacturer No:
10AX115R4F40I3SG
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-10AX115R4F40I3SG
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX115R4F40I3SG
Description:
3.5mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 14153
Step5Bar-code shipping tag
10AX115R4F40I3SG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Arria 10 GX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of Outputs
    342
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.9V
  • Number of I/O
    342
  • Number of Inputs
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    427200
  • Length
    40mm
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Width
    40mm