  • 10AX090S2F45I2LG
10AX090S2F45I2LG
advertisement
Manufacturer No:
10AX090S2F45I2LG
HK JDW NO:
386-10AX090S2F45I2LG
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX090S2F45I2LG
Description:
3.65mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 10436
Step5Bar-code shipping tag
10AX090S2F45I2LG
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.98V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    624
  • Power Supplies
    0.9V
  • Number of I/O
    624
  • Number of Logic Elements/Cells
    900000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    339620
  • Height Seated (Max)
    3.65mm
  • Length
    45mm
  • Width
    45mm