  • 10AX032E1F27I1SG
10AX032E1F27I1SG
advertisement
Manufacturer No:
10AX032E1F27I1SG
HK JDW NO:
386-10AX032E1F27I1SG
Package:
672-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX032E1F27I1SG
Description:
3.25mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 672-BBGA, FCBGA 1mm mm 672
Quantity:
In Stock : 9542
Step5Bar-code shipping tag
10AX032E1F27I1SG
  • Package / Case
    672-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    672
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.98V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B672
  • Number of I/O
    240
  • Number of Logic Elements/Cells
    320000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    119900
  • Length
    27mm
  • Height Seated (Max)
    3.25mm
  • Width
    27mm