  • 10AX027E4F29E3LG
10AX027E4F29E3LG
advertisement
Manufacturer No:
10AX027E4F29E3LG
HK JDW NO:
386-10AX027E4F29E3LG
Package:
780-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX027E4F29E3LG
Description:
3.35mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 780-BBGA, FCBGA 1mm mm 780
Quantity:
In Stock : 2964
Step5Bar-code shipping tag
10AX027E4F29E3LG
  • Package / Case
    780-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~100°C TJ
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    780
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.98V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B780
  • Number of Outputs
    360
  • Power Supplies
    0.9V
  • Number of I/O
    360
  • Number of Logic Elements/Cells
    270000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    101620
  • Height Seated (Max)
    3.35mm
  • Length
    29mm
  • Width
    29mm