  • 10AS027H2F35E1SG
10AS027H2F35E1SG
advertisement
Manufacturer No:
10AS027H2F35E1SG
HK JDW NO:
386-10AS027H2F35E1SG
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AS027H2F35E1SG
Description:
0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 384 I/O 0.9V
Quantity:
In Stock : 8578
Step5Bar-code shipping tag
10AS027H2F35E1SG
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~100°C TJ
  • Part Status
    Discontinued
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    384
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of I/O
    384
  • Speed
    1.5GHz
    MCU, FPGA
  • Number of Inputs
    FPGA - 270K Logic Elements
  • Number of Logic Cells
    270000
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm