  • 109D396X0100F0
109D396X0100F0
advertisement
Manufacturer No:
109D396X0100F0
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-109D396X0100F0
Package:
Metal
Datasheet:
109D396X0100F0
Description:
39μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm Metal
Step5Bar-code shipping tag
109D396X0100F0
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    39μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Diameter
    7.14mm
  • Length
    16.28mm