  • 109D117X0075K2E3
109D117X0075K2E3
advertisement
Manufacturer No:
109D117X0075K2E3
HK JDW NO:
866-109D117X0075K2E3
Datasheet:
109D117X0075K2E3
Description:
110μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.1Ohm Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
109D117X0075K2E3
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Capacitance
    110μF
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.1Ohm
  • Ripple Current
    400mA
  • Current - Leakage
    36μA
  • Diameter
    10.31mm
  • Length
    30.91mm