  • 109D107X0025F0
109D107X0025F0
advertisement
Manufacturer No:
109D107X0025F0
HK JDW NO:
866-109D107X0025F0
Datasheet:
109D107X0025F0
Description:
100μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm Metal
Step5Bar-code shipping tag
109D107X0025F0
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Ripple Current
    270mA
  • Current - Leakage
    10μA
  • Diameter
    7.14mm
  • Length
    16.28mm