  • 109BD12P2H01
109BD12P2H01
advertisement
Manufacturer No:
109BD12P2H01
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-109BD12P2H01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
109BD12P2H01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.370A
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    12.7 CFM (0.356m3/min)
  • Noise
    41.5 dB(A)
  • Voltage Range
    10.2V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.610 in H2O (151.9 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Weight
    0.222lb 100.7g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~140°F -20°C~60°C
  • Series
    San Ace B76
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 76mm Lx75.5mm H
  • Feature
    Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Power (Watts)
    4.44W