  • 109BD12MA2
109BD12MA2
advertisement
Manufacturer No:
109BD12MA2
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-109BD12MA2
Step5Bar-code shipping tag
109BD12MA2
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Weight
    0.222lb 100.7g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    San Ace B76
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 76mm Lx75.5mm H
  • Feature
    Locked Rotor Protection
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    1.68W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.140A
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    2100 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    8.8 CFM (0.246m3/min)
  • Noise
    32.5 dB(A)
  • Voltage Range
    10.2V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.236 in H2O (58.8 Pa)