  • 1092D1-28V
1092D1-28V
advertisement
Manufacturer No:
1092D1-28V
HK JDW NO:
894-1092D1-28V
Package:
Datasheet:
1092D1-28V
Description:
LED PANEL INDICATOR RED 28V
Step5Bar-code shipping tag
1092D1-28V
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2016
  • Series
    1092
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • HTS Code
  • Termination Style
    Wire Leads - 4.6 (116.84mm)
  • Operating Supply Voltage
    28V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.50 (12.70mm)
  • Forward Current
    25mA