  • 1090QCX5-28V
1090QCX5-28V
advertisement
Manufacturer No:
1090QCX5-28V
HK JDW NO:
894-1090QCX5-28V
Package:
Datasheet:
1090QCX5-28V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1090QCX5-28V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    1090QC
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    Incandescent
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Operating Supply Voltage
    28V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.50 (12.70mm)
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lamp Color
    Green
  • Length
    23.114mm