  • 1090A4-12V
1090A4-12V
advertisement
Manufacturer No:
1090A4-12V
HK JDW NO:
894-1090A4-12V
Package:
Datasheet:
1090A4-12V
Description:
INDICATOR INCAND WHITE PANEL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1090A4-12V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Body Material
    Nylon
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    1090A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Incandescent
  • Voltage - Rated
    12V
  • Termination Style
    Wire Leads - 4.6 (116.84mm)
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.50 (12.70mm)
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lamp Color
    White
  • Length
    23.114mm