  • 108R-223KS
108R-223KS
advertisement
Manufacturer No:
108R-223KS
HK JDW NO:
79-108R-223KS
Step5Bar-code shipping tag
108R-223KS
    2
  • Weight
    50.008559mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    108R
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    57mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.5Ohm Max
  • Max DC Current
    57mA
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    32 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    32
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm