  • 106K050CS4G-FA
106K050CS4G-FA
advertisement
Manufacturer No:
106K050CS4G-FA
HK JDW NO:
192-106K050CS4G-FA
Package:
10-SMD, Gull Wing
Datasheet:
106K050CS4G-FA
Purchasing and Inquiry
106K050CS4G-FA Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.320 8.12mm.0.618Lx0.500W 15.70mmx12.70mm is the size/dimension of the object.You should set the ESR (Equivalent Series Resistance) to 3mOhm to ensure reliable performance.10-SMD, Gull Wing cases contain the product.A voltage of 50V is used with this electrical part.
106K050CS4G-FA Features
the maximal height is 0.320 8.12mm
with the size / dimension of 0.618Lx0.500W 15.70mmx12.70mm
106K050CS4G-FA Applications
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
106K050CS4G-FA
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Radial, Surface Mount, Through Hole
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD, Gull Wing
  • Number of Pins
    10
  • Dielectric Material
    Polymer, Metallized
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2000
  • Series
    Capstick® CS
  • Size / Dimension
    0.618Lx0.500W 15.70mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    12.7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3mOhm
  • Voltage
    50V
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Circuit Type
    Bussed
  • Height
    8.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.320 8.12mm