  • 105R-561F
105R-561F
advertisement
Manufacturer No:
105R-561F
HK JDW NO:
79-105R-561F
Step5Bar-code shipping tag
105R-561F
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Construction
    Epoxy Encapsulated
  • Current Rating
    460mA
  • Inductance
    560nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    450mOhm Max
  • Max DC Current
    460mA
  • Frequency - Self Resonant
    163MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    35
  • Case/Size Code
    1010
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm