  • 105R-151FS
105R-151FS
advertisement
Manufacturer No:
105R-151FS
HK JDW NO:
79-105R-151FS
Step5Bar-code shipping tag
105R-151FS
    2
  • Weight
    50.008559mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    775mA
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Max DC Current
    775mA
  • Frequency - Self Resonant
    440MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm